Poznając swoją przeszłość możemy śmiało iść w przyszłość

Poznając swoją przeszłość możemy śmiało iść w przyszłość
Bo tylko poznając swoją przeszłość możemy świadomie iść w przyszłość

czwartek, 17 marca 2016

IX. Gdy na Planecie Ziemi ewoluowała inteligencja - Homidy

   Dlaczego znajdujemy też dowody na istnienie humanoidalnej istoty bliskiej współczesnemu człowiekowi przed Adamem i Ewą, pomimo, że oficjalnie tacy ludzie nie istnieli? W rozdziale VII wspominałam już o starożytnych skamienielinach i różnych artefaktach sprzed milionów lat, ale zaznaczam, że dotyczyły one wysoko rozwiniętej cywilizacji. W tym rozdziale przytoczę kilka przykładów na istnienie prymitywnej, człekopodobnej istoty z tego samego okresu. 



 - Zacznijmy od odcisku dłoni. Skamieniałe odciski ludzkiej dłoni, zostały odnalezione w wapieniu datowanym na 110 milionów lat co współgra ze skamieniałym ludzkim palcem, odnalezionym na Kanadyjskiej Arktyce datowanym na 100 do 110 milionów lat. Ten skamieniały palec mierzący 7,6 centymetrów (od czubka do środkowego stawu) został znaleziony w skale osadowej i należał do prehistorycznego człowieka. Cały palec mierzyłby ok. 15 centymetrów. Na zdjęciu widzimy porównanie z (całym) ludzkim palcem. Późniejsze wykopaliska w tych samych okolicach, wyodrębniły także włos oraz ząb dziecka.



- W Kenii w okolicach Ileretu znaleziono odciski stopy sprzed 1,5 milionów lat, należące do istoty mniej więcej takiego samego wzrostu i wagi, która chodziła w podobny sposób jak ludzie współcześni. Na jednej z płyt zachowały się dwa tropy i kilka pojedynczych śladów. Na innej płycie widnieją także dwa tropy i jeden mały, oddzielny ślad - według naukowców należący do dziecka.



- Również w Egipcie został znaleziony odcisk człowieka sprzed 3 milionów lat. Odkrycie miało miejsce w oazie Siwa (o tej tajemniczej oazie w dalszej części książki), w zachodnim Egipcie. Stopa został odciśnięta w bryle błota, która stała się wraz z upływem lat kamieniem. Dotychczas najstarsze zachowane ślady człowieka w Egipcie pochodziły sprzed 200 tysięcy lat.



- Jak donosi na swych stronach internetowych czasopismo "Proceedings of the National Academy of Sciences", odkryto człekokształtną istotę, którą nazwano "Kadanuumuu". Miał około 160 centymetrów wzrostu, podczas gdy "Lucy" musiała się zadowolić metrem. Wstępne wyniki badań fragmentów szkieletu sprzed 3,6 milionów lat pokazują, że już wtedy, znacznie wcześniej, niż myśleliśmy, nasz przodek poruszał się tak jak my, na dwóch nogach.



- Czaszka Castenedolo. Tą pasującą do współczesnej anatomii człowieka czaszka, została znaleziona w 1880 roku we Włoszech. Warstwa, w której ją znaleziono, przypisano plioceńskiej fazie Astian a ta należy do epoki średniego Pliocenu, co określa wiek czaszki na 3 - 4 miliony lat.  W okolicy czaszki odnaleziono także ludzkie szkielety z tego samego okresu.



- Louis Leakey w 1932 roku w Kanam i Kanjera w Kenii, wykopał ludzką kość udową, 5 czaszek w stanie niekompletnym i ludzką szczękę. Wiek najstarszego z eksponatów określany jest na przynajmniej 2 mln lat. Sprawie rok później przyjrzała się komisja Wydziału Biologii Człowieka Królewskiego Instytutu Antropologicznego w Wielkiej Brytanii. Grupa 28 naukowców pod przewodnictwem Sir Arthura Smitha Woodwarda potwierdziła wiek i prawdziwość szczątków stwierdzając, iż „nie posiadają one żadnych cech sprzecznych z opisem gatunku homo sapiens”.



- Rzeźbiony kamień. Jest to kamień z Bramford, który jak się okazało po zbadaniu ma 50 milionów lat i został ukształtowany ręką człowieka, najprawdopodobniej krzemieniem. 




- A to piłka z białej kredy, która również nie jest tworem naturalnym ale prymitywnym dziełem rąk ludzkich. Jej wiek szacuje się na około 45 milionów lat a została znaleziona we Francji (w pobliżu Laon) w bryłce węgla brunatnego.




- Rzeźbiona twarz na skorupie z Red Crag w Angli ma trochę mniej lat (2,5 miliona) ale biorąc pod uwagę, że współczesny homo sapiens powstał ok. 300 tysięcy lat temu, to wynikałoby że jakaś inna istota stworzyła to arcydzieło.

   Takie ważne dowody z przeszłości jak zwykle odkładane są na półkę zwaną baśnią. Co też tam jeszcze możemy znaleźć? 

Brak komentarzy: